KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8772714
nr 877 2714
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Akvarell, Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), stämpelsignerad av Hans Sterbhus för dödsboet, 39x25
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 februari 2014
kl 19:15:25
700 kr
800 kr
1.000 kr
Wilhelm von Gegerfelt
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt